" /> Кріплення для газобетону
0
0
0

Чим і як здійснити кріплення в газобетонних блоках

Чим і як здійснити кріплення в газобетонних блоках

Пропоную розглянути тему кріплення в газобетон, оскільки існує думка, що газо- і пінобетонні блоки погано тримають навантаження у вигляді прикріплених предметів, наприклад, важких меблів або зовнішньої обробки будинків: навісних фасадів, покрівлі, стельових систем.  Сучасний будматеріал газобетон все частіше застосовується для зведення житлових і громадських будівель, тому, питання кріплення в блоки саме на часі.

 Чим і як кріпити?

 Кожен забудовник вже під час проектування майбутнього будинку з газобетонних блоків повинен вирішити, який спосіб і вид кріплення використовувати для монтажу навісних систем, вузлів і елементів.  Це не складе особливих труднощів, оскільки проблема вже вирішена розробкою спеціальних кріпильних конструкцій, призначених саме для газобетону - це анкери, механічні та хімічні дюбелі.  Залишається лише розглянути, що це за конструкції, і зробити свій вибір.

 Кріплення для газобетонних блоків

 Чому кріпильних деталей при монтажі на газобетон приділяється така пильна увага?  Як в приватних будинках і котеджах, так і в багатоповерхових будинках доводиться кріпити такі дорогі предмети, як сучасна побутова техніка та меблі, вентилятори, кондиціонери, а також, масштабні системи - повітроводи і підвісні труби, навісні фасади.  Такі конструкції будуть успішно триматися на спеціальних анкерах, розрахованих на таке навантаження.  Анкера, або як їх ще називають, анкерні дюбелі підрозділяються на хімічні і механічні.

 Хімічні анкери бувають ін'єкційними і Ампульні.  Що це означає?  В даних різновидах кріплення важливу роль відіграє клей.  При використанні ін'єкційних анкерів, які поширені більше, ніж другий вид, клеєм заповнюють підготовлені під анкер отвори.

 Для зручності роботи такий клей поставляється в картриджах по 800 мл, а потім його набирають в спеціальний будівельний шприц.  При кріпленні недорогими ін'єкційними анкерами за допомогою клею заповнюються всі порожнечі, при цьому, швидкість монтажу значно збільшується.

 Ампульні анкери ще більш зручні для кріплення, але і ціна у них вище.  Клей вже міститься в спеціальній ампулі, цілісність якої порушується під час того, коли стрижень анкера вкручується, і простір кріпильного отвори заповнюється бистроотвердевающім речовиною.

 Механічні анкери складаються з двох деталей: стрижня і гільзи, на якій передбачені цанги (прорізи).  Розпиранням цанг при угвинчуванні стержня в гільзу здійснюється міцне кріплення, яке ще посилюється болтом або гайкою.Дюбелі - спеціалізоване кріплення в газобетон

 Найрізноманітніші елементи і будівельні конструкції кріпляться до поверхні газобетонних блоків декількома видами дюбелів:

  •  металевими;
  •  нейлоновими;
  •  пластиковими;
  •  рамними.

 Щоб ви змогли правильно вибрати дюбелі, треба мати уявлення про величину навантаження на них і інтенсивності експлуатації прикріплюються систем.  Зрозуміло, що для найбільших навантажень і складного монтажу використовуються металеві дюбелі, які при необхідності цілком можуть бути застосовані повторно.

 Конструктивно дюбель, виконаний з оцинкованої сталі, це циліндрична шийка, до якої прикріплені чотири розпірних зубчастих елемента.  Спеціальний стопорний бортик, а також щільна посадка в отвір, не дають дюбелю провертатися.  Діаметр отвору під дюбель дорівнює діаметру загвинчується в нього болта.

 До різновидів пластикових дюбелів відносяться нейлонові дюбелі, до слова, найміцніші з них.  Вони являють собою трубку з лопатями, які розміщені на ній по спіралі.  Поверхня лопатей розроблена так, що зчеплення з газобетоном здійснюється по самій максимальній площі.  Монтаж нейлонових дюбелів здійснюється вставленим їх в підготовлені отвори, з подальшим вкручування саморіза, що розширює дюбель, який ребрами врізається в матеріал.

 Вельми надійними вважаються дюбелі GB виробника FISCHER, їх застосовують в самих навантажених місцях: для кріплення стельових горищних, фасадних систем, оскільки цей кріплення відповідає всім європейським вимогам.

 Пластикові дюбелі також здійснюють чудове зчеплення з газобетоном, завдяки спіралевидним ребрах, схожим на велику різьбу.  Монтаж відбувається аналогічно нейлоновим дюбелів, а результат - міцне і надійне кріплення для певної величини навантаження.  Між іншим, з такими спіралевіднимі різьбовими ребрами виробляють і металеві дюбелі.

 Що таке рамні дюбелі?  Їх головна відмінність в тому, що вони мають подовженими розмірами, внаслідок чого витримують великі навантаження.  При цьому, вони можуть бути, як металевими, так і нейлоновими, і пластиковими.  Такі дюбелі просто знахідка для кріплення в віконні та дверні прорізи, де їх довжина грає вирішальну роль, зменшуючи навантаження на блок і підвищуючи надійність кріплення всієї конструкції.


Для всіх забудовників важливо знати, як правильно здійснити вибір дюбелів?

 Зверніть увагу на упаковку, почитайте сертифікати, там обов'язково виробниками повинні бути вказані допустимі навантаження.Коли їх розраховують, то враховують багато чинників: масу і товщину прикріплюватися елемента, відстань кріплення від крайньої лінії, діаметр анкера або дюбеля і т. Д. Тобто, при виборі враховується не тільки матеріал, з якого виготовлений дюбель, а й його розмір,  який розрахований на навантаження.

 Коли почнете монтаж, то під час свердління отвори під дюбель, врахуйте, що його діаметр повинен бути дорівнює діаметру вкручувати в дюбель кріплення деталі, а довжина трохи більше розміру самого дюбеля.

 І ще, моя порада: не використовуйте перфоратор для свердління отворів в газоблоків, в цьому випадку краще застосувати дриль, щоб не порушити його цілісність.

 Не слухайте нікого, хто говорить, що зволоження газобетонних блоків веде до зриву їх несучої здатності.  Це не так.  Лабораторні випробування анкерних дюбелів від провідних виробників, таких, як HILTI, FISCHER, SORMAT показали, що Виривное зусилля у вологих пористих блоків плавно знижується всього на 10-15%, що зовсім не критично.  Тому, не треба турбуватися, здійснюючи кріплення до газобетонним блокам, з яких зведено стіни будівлі.  Вони не поступаються за міцністю цегляним стінам будинків, навіть якщо враховувати вітрове навантаження на фасадні системи, як в приватних будівлях, так і багатоповерхових.

 У нашому інтернет-магазині будматеріалів ТОННА можна придбати кріплення від кращих виробників, відмінної якості, з високими характеристиками міцності.  Використовуючи в своєму будівництві легкий сучасний газобетон, що володіє безліччю переваг, ви зможете просто і надійно закріпити на нього будь-які елементи і системи при внутрішніх і зовнішніх роботах, використовуючи спеціальні анкери та дюбелі, які вчинили прорив в сфері технологій кріплення до газобетону.

кріплення