" /> Купити профіль зі складу в Києві з доставкою
0
0
0

Профіль для гіпсокартону


Будівельний профіль.  Види і застосування.  Матеріал і кріплення

Будівельний профіль - це металева планка з ребрами жорсткості, що застосовується для створення каркасних конструкцій, які використовуються при кріпленні гіпсокартону та інших листових матеріалів.

 Переваги будівельного профілю над дерев'яною рейкою

Фактично будівельний профіль можна замінити дерев'яною рейкою, яка дає можливість створити каркас майже будь-якої складності.  Підстава з рейки дозволяє в рази простіше здійснювати до нього кріплення вагонки, ДСП, ДВП, гіпсокартону та інших листових матеріалів.  Їх можна прибивати цвяхами, скобами, кріпити саморізами.

У той же час застосування профілю супроводжується рядом складнощів.  Але саме цей матеріал застосовується в більшості випадків.

Профіль має цілий ряд переваг:

Правильна геометрія без перегинів.

Зберігає сталу суму, оскільки позбавлений температурного розширення.

Чи не скручується від вологи.

Швидко ріжеться болгаркою, ножицями по металу, лобзиком, циркуляркою.

Дуже легкий.

Профіль можна застосовувати при виконанні будівельних робіт всередині приміщення і на фасадах.  Він не втрачає робочі якості в мороз чи спеку.  На каркас з профілю можна кріпити гіпсокартон під укладку плитки.  Якщо ж використовувати для цих цілей дерево, то з високою ймовірністю плитка буде відпадати через нестійкості підстави.

Недоліки профілю

Незважаючи на перевагу над дерев'яною рейкою, не можна сказати, що будівельний профіль це ідеальний матеріал.

У нього є і недоліки:

Дзвенить при ударах навіть в зібраних жорстких конструкціях.

Сумісний з вузьким набором кріпильних матеріалів.

Висока ймовірність зриву саморізів при укрученні.

Дзвін каркаса з профілю можна усунути, досить обклеїти його самоклеючою демпферною стрічкою, призначеної для монтажу звукоізоляції.

Для кріплення до профілю можуть застосовуватися тільки заклепки або спеціалізовані саморізи з дрібною різьбою.  Шурупи по дереву в ньому сидять ненадійно.  При цьому потрібно зазначити, що часто при спробі вкрутити саморізи бічні стінки профілю вмінается, і довжини кріплення не вистачає.  Щоб подібного не траплялося, потрібно попередньо свердлити в профілі тонке отвір.  Також можна використовувати матеріал з більш товстого металу.

При укрученні саморізів в будівельний профіль не можна їх сильно затягувати.  В іншому випадку кріплення буде зірваний і його доведеться ставити в іншому місці.

Види будівельного профілю за сферою застосування

Профіль набув поширення при виконанні широкого асортименту будівельних робіт.  З цієї причини з метою його здешевлення матеріал розділяється на види за призначенням.  Залежно від призначення він наділяється необхідним набором міцності.

За сферою використання профілі можна розділити на 3 категорії:

Стельові.

Стінові.

Арочні.

У зв'язку з тим, що на стелю виявляються мінімальні навантаження, то застосовується для його монтажу профіль повинен володіти невеликим рівнем стійкості.  Для виготовлення фальшстен і перегородок застосовується в рази міцніший матеріал.  З цієї причини профіль для стелі не підходить для стін, в зв'язку з невідповідністю за рівнем навантаження.  Матеріал для стін не застосовується на стелі в зв'язку з фінансовою необґрунтованістю.  Це обійдеться в рази дорожче, при цьому збільшення надійності виявиться невиправданим і не принесе фактичної користі.

Стельовий будівельний профіль

Для монтажу стельових конструкцій застосовуються 2 види профілю:

UD направляючий (ППН).

CD стієчний (ПП).

UD використовують в якості направляючої.  Він прикріплюється боком по периметру безпосередньо до стін.  Профіль має ширину 27 мм і висоту 28 мм.  Його довжина становить 3, 4 або 4,5 м. При цьому він може відрізнятися по товщині металу застосовується для його виробництва.


Стієчний профіль CD використовується в якості поперечини, що йде між двома направляючими UD.  Він має ширину 60 мм, а висоту 27 мм.  Завдяки таким параметрам відбувається ідеальна стикування з профілем UD.


При виконанні монтажних робіт стієчний профіль використовується в більшій кількості, ніж направляючий.  Його кріплення до направляючої каркасу відбувається тільки по краях.  З цієї причини потрібна додаткова фіксація безпосередньо до стелі.  Для цього застосовуються спеціальні підвіси.

Невелика висота будівельного профілю для стелі викликана не тільки меншими вимогами до міцності, але і необхідністю економії корисного простору.  При монтажі підвісної стелі відбувається зниження висоти приміщення з урахуванням перетину каркаса і товщини листа гіпсокартону приблизно на 3,6 см.

Стіновий або перегородковий профіль

При монтажі фальшстен або тонких гіпсокартонних перегородок використовуються профілі з маркуванням:

Направляючий UW (ПН).

Стоєчний CW (ПС).

Посилений UA.

Кутовий захисний ПУ.

Направляючий UW профіль для перегородок має більший розмір, ніж його стельовий аналог.  Його ширина становить 50-100 мм., Висота 40 мм.  Таким чином, можна скорегувати товщину одержуваної перегородки.  Це важливо в разі закладки в неї мінеральної вати або іншого звуко ізолятора.

Стоєний CW профіль для перегородок також має ширину 50-100 мм., Висота 50 мм.  При цьому він монтується поверненим спинкою або полицею.  При закріпленні профілю боком, виключається утворення зазору, що заважає закладки утеплювача або звуко ізолятора.

Спрямовує і стієчний профіль для перегородок робляться з більш товстого металу.  Крім ребер жорсткості по всьому периметру вони можуть зміцнюватися перфорацією у вигляді рельєфних сот.  Це збільшує стійкість матеріалу до деформації.

Посилений UA будівельний профіль має аналогічні габарити, що і стієчний.  При цьому він виготовляється з металу перетином мінімум 2 мм.  Він практично не гнеться.  Його використовують при створенні дверних і віконних прорізів.  Це дозволяє підвищити надійність кріплення дверної коробки, фіксації петель.


Кутовий ПУ профіль призначений для захисту кутів стін від відколів.  За його периметру нанесена наскрізна перфорація, що дозволяє вмуровують профіль в штукатурку.  Його наявність збільшує надійність кута.  Це єдиний вид профілю, який фіксується без використання кріпильних елементів.  Після застигання штукатурки він її армує, тому сидить надійно.


Арочний профіль.

До цієї категорії відноситься один вид профілю, який використовується в якості направляючої при створенні радісних конструкцій.  За його довжині в поперечному напрямку нанесені насічки.  Це дозволяє згинати будівельний профіль, надаючи йому круглу або напівкруглу форму.  Сам перегин виходить без утворення кута.

Таким профілем формують верх арок вхідних порталів.  Він також використовується і на фігурному стелі.  Арочний профіль застосовується тільки в якості направляючої.  Він не може використовуватися як стієчний профіль.

Матеріали для виготовлення будівельного профілю

Здійснюється виготовлення профілю з 4-х матеріалів:

Оцинкована сталь.

Сталь з полімерним покриттям.

Алюміній.

Пластик.

Практично всі типи профілів виготовлені з оцинкованої сталі.  Завдяки цьому вони міцні, мають досить високу стійкість до поразки корозією.  Якість оцинковки профілю може істотно відрізнятися в залежності від його вартості.  Дешевший асортимент швидко втрачає своє покриття.

Сталевий з полімерним покриттям має більш високу стійкість до вологи і різних хімічних сполук.  Застосування полімерного покриття здорожує профіль, але ніяк не відбивається на його робочих параметрів.

Алюмінієвий будівельний профіль взагалі не піддається поразці іржею.  Такий виріб коштує в рази вище, при цьому він не є більш міцним, ніж асортимент зі сталі.

З пластика робиться тільки захисні куточки для запобігання збивання штукатурки.  Вони на відміну від металевих виробів в разі випадкового загину приймають зворотний форму.

Монтажні елементи для профілю

Працюючи з профілем, найчастіше для підвищення якості монтажу можуть застосовуватися різні сполучні елементи.  При цьому найчастіше вони не є обов'язковими.  У багатьох випадках можна просто підгинати будівельний профіль разом його стикування, але це призводить до перевитрати.

При монтажі профілю часто застосовуються:

Одно рівневі з'єднувачі «краби».

Дворівневі з'єднувачі.

Прямі підвіси.

Анкерні підвіси.

Подовжувачі.

Одно рівневі з'єднувачі мають форму хрестовини.  Вони використовуються для скріплення між собою каркаса профілю в місцях його перетину в одній площині.  Форма «краба» адаптована під профіль CD.

Дворівневі з'єднувачі застосовуються, коли пересічні елементи знаходяться в різних площинах.  Таке кріплення має плоску форму.  Перед монтажем його потрібно зігнути в букву «П».  Наявні на кріпленні гачки чіпляються на загини на профілі CD.

Прямі підвіси використовуються для жорсткого з'єднання профілю до стіни або стелі.  Виріб має вигляд перфорованої планки, яка загинається за формою «П».  Його центральна частина прикручується до основи, а крила до боків профілю.  Він розрахований на навантаження 40 кг.  Цей показник може відрізнятися в залежності від товщини його металу.

Анкерний підвіс зроблений у вигляді прутка.  Він застосовується тільки для фіксації, але на відміну від прямого підвісу є довшим.  Його можна використовувати там, де від каркаса до стелі велику відстань.

Подовжувач використовується для зрощування профілю між собою.  Це можна зробити і без нього, але з подовжувачем не потрібно нічого деформувати, а робота відбувається в рази швидше.